[WAŻNE] Jak zgłosić znaleziony błąd?

Miejsce do zgłaszania błędów
Wojciech Przybysz
Site Admin
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 04, 2017 5:52 pm

[WAŻNE] Jak zgłosić znaleziony błąd?

Post autor: Wojciech Przybysz » wt lip 11, 2017 6:38 pm

Drogi Użytkowniku!

Jak dobrze wiesz, nasz portal dopiero raczkuje i możesz napotkać różne błędy. Będziemy wdzięczni, gdy od razu nas powiadomisz o jakichkolwiek nieprawidłowościach. Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję opisującą w jaki sposób zgłosić błąd, abyśmy szybko mogli go wyeliminować:

1) Zanim zgłosisz błąd
Proszę upewnij się, że nie istnieje już wątek na jego temat - możesz dzięki temu zaoszczędzić czas na rozpisywaniu się. Wystarczy wtedy napisać w istniejącym już wątku, że też dostrzegłeś ten błąd.
Upewnij się także, że jest to faktycznie błąd gry lub elementów z nią powiązanych, a nie tymczasowy problem techniczny.

2) Jak zgłosić błąd
Zakładając, że nie udało Ci się znaleźć istniejącego już wątku na temat danego błędu - stwórz nowy. Uwaga! Błędy wysokiej wagi lub luki w kodzie, umożliwiające Użytkownikom uzyskanie zdecydowanej przewagi lub nadużycia prosimy zgłosić poprzez wysłanie zgłoszenia na adres pomoc@typki.pl.

Przy tworzeniu nowego wątku posłuż się poniższym schematem:
Nazwa wątku powinna zawierać słowa kluczowe - w kwadratowym nawiasie jego kategorię, a kolejno nazwę obiektu powiązanego z błędem. Nazwa powinna być krótka i zwięzła. (np. [LIGA] Brak meczów do typowania)
Treść wątku powinna zawierać możliwie najwięcej informacji na temat błędu, ale nie odbiegając przy tym od tematu. Treść powinna zawierać następujące elementy:
- Krótki opis błędu czyli krótkie podsumowanie o co się rozbiega dla szybkiego wglądu, podobnie jak w nazwie wątku.
- Dokładny opis błędu opowiadający przebieg wydarzeń, który prawdopodobnie doprowadził do wystąpienia błędu. Każdy szczegół może okazać się cenny.
- Reprodukcja błędu, czyli kroki potrzebne do wymuszenia pojawiania się błędu ponownie. Jest to bardzo pomocny element, ale oczywistym faktem jest to, że nie zawsze się wie co dokładnie przyczyniło się do zaistnienia błędu.
- Załączniki - materiały pomocnicze typu zdjęcia czy nagrania, innymi słowy wszystko co mogło by pomóc w przedstawieniu omawianego błędu.


Z góry dziękujemy za stosowanie powyższego schematu.

Pozdrawiamy,

Zespół typki.pl


Ostatnio przesunięty w górę wt lip 11, 2017 6:38 pm przez: Wojciech Przybysz.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość