Regulamin Forum typki.pl

Podstawowe informacje o serwisie
Wojciech Przybysz
Site Admin
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 04, 2017 5:52 pm

Regulamin Forum typki.pl

Post autor: Wojciech Przybysz » wt sie 01, 2017 11:15 am

REGULAMIN FORUM

1. Na forum dozwolone jest posiadanie tylko jednego konta. Niedozwolone jest korzystanie z wszelkich programów i witryn maskujących IP.

2. Przed założeniem tematu należy upewnić się, czy zakładamy go we właściwym dziale, a także sprawdzić, czy taki temat (lub temat o podobnej treści) nie został już wcześniej założony. Powtarzające się zakładanie zdublowanych tematów może zostać ukarane ostrzeżeniem lub w skrajnych przypadkach natychmiastowym banem.

3. Tematy i posty, które są pozbawione jakiegokolwiek sensu, służą rozpowszechnianiu treści pornograficznych, faszystowskich, komunistycznych i innych uznawanych powszechnie za niedopuszczalne, czy też obrażające osoby trzecie zostaną usunięte. Ich autorzy mogą zostać ukarani ostrzeżeniem lub w rażących przypadkach natychmiastowym banem.

4. Mile widziane na forum jest stosowanie zasad poprawnej polszczyzny, dlatego zalecane jest przed wysłaniem sprawdzenie swojego postu pod tym kątem. W szczególności zaleca się, by wszelkie nazwy własne pisane były z wielkiej litery. Posty zawierające rażące błędy lub napisane zupełnie niezrozumiale mogą zostać usunięte przez moderatorów.

5. Niedozwolone jest obrażanie oraz prowokowanie do kłótni innych użytkowników forum, także poprzez obraźliwe przekręcanie ich nicków. Zakazana jest obraza (której nie należy mylić z krytyką), także poprzez celowe przekręcanie nazw klubów, nazwisk piłkarzy/trenerów i innych osób. Dotyczy to również sytuacji, gdy użytkownik stosuje autocenzurę przekleństw w swych postach lub podpisie.

6. Zabrania się zamieszczania na forum wiadomości skopiowanych z innych stron bez jakiegokolwiek podania źródła czy własnego komentarza, w szczególności w dyskusjach na temat plotek transferowych. Powtarzające się lub rażące naruszenia tego punktu mogą zostać ukarane ostrzeżeniem.

7. Zabronione jest zamieszczanie na forum tematów i postów zawierających spam, np. reklam innych stron internetowych, poza tematem "Linki" w dziale Hyde Park. Zabronione jest również podawanie adresów stron zawierających pirackie kopie programów, plików multimedialnych itp., a także pytanie na forum o takie adresy. Tematy i posty naruszające ten punkt Regulaminu w rażących przypadkach mogą zostać ukarane natychmiastowym banem.

8. Zabronione jest nadużywanie w treści postów: emotikonów, Caps Locka oraz czcionki w różnych kolorach. W skrajnych przypadkach nadużywanie to może zostać ukarane ostrzeżeniem.

9. Zabronione jest pisanie postów jeden pod drugim (nieoddzielonych postem innego forumowicza) w odstępach kilkuminutowych. W przypadku, gdy po wysłaniu posta chce się uzupełnić jego treść, należy skorzystać z opcji „edytuj”.

10. W razie przypadkowego wysłania więcej niż jednego postu lub chęci usunięcia wysłanego już postu, należy go zgłosić używając odpowiedniego przycisku w jego prawym dolnym rogu. Niezastosowanie powyższego zalecenia (np. zostawienie samego "do usunięcia", "kas" itp.) w powtarzających się notorycznie przypadkach może zostać ukarane ostrzeżeniem.

11. W przypadku zauważenia naruszenia Regulaminu wskazane jest zgłoszenie tego faktu moderatorom. Raport wraz z krótką notatką można wysłać poprzez przycisk „zgłoś ten post”, widniejący w prawym dolnym rogu każdego postu. Jednocześnie należy pamiętać o terminie przedawnienia niektórych naruszeń Regulaminu, określonym w punkcie 19.

12. Forumowicz zakładający temat zobowiązany jest do wypowiedzenia się w jego pierwszym poście. Założenie tematu nie zobowiązuje jednak do późniejszego wypowiadania się w dyskusji toczonej w temacie.

13. Wszelkie pytania dotyczące funkcjonowania forum jak i spraw „porządkowych” należy zadawać administratorom i moderatorom w temacie „Pytania i uwagi do moderatorów i administratorów”, znajdującym się w dziale „Pytania”.

14. Na pytania zadawane w temacie „Pytania i uwagi do moderatorów i administratorów” odpowiadają tylko administratorzy lub moderatorzy.

15. Temat „Pytania do moderatorów i administratorów” służy tylko i wyłącznie dyskusji na linii forumowicz – administrator/moderator, wszelkie dyskusje pomiędzy forumowiczami w wyżej wymienionym temacie mogą zostać ukarane ostrzeżeniem.

Kary:

16. Za nieprzestrzeganie regulaminu forumowicze podlegają dwóm rodzajom kar:
- ostrzeżenie – przy nieznacznym naruszeniu Regulaminu;
- ban – za rażące naruszenie Regulaminu lub za otrzymanie łącznie 3 ostrzeżeń.

17. Ostrzeżenia ściągane są automatycznie po 30 dniach, licząc od daty otrzymania ostrzeżenia. Ostrzeżenia ściągane są pojedynczo.

18. Długość bana jest zależna od tego, który to ban danego użytkownika. Czas trwania bana oblicza się wg wzoru: x * 30 dni, gdzie x to numer bana.

19. Użytkownicy naruszający Regulamin mogą zostać ukarani w określonych wyżej przypadkach ostrzeżeniem lub banem przez okres jednego tygodnia (liczonego jako 7 pełnych dób) od momentu wysłania postu zawierającego naruszenie. Po upływie tego terminu naruszenie ulega przedawnieniu.

20. Na forum zabronione jest posiadanie przez użytkownika wielu kont. Każde wykryte kolejne konto będzie banowane, a ban będzie doliczany do konta podstawowego. Zabronione również jest zakładanie kolejnych kont przez osoby zbanowane, każde wykryte konto automatycznie przedłużać będzie czas trwania banu na koncie podstawowym.

21. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany Regulaminu. Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane na forum przez użytkowników.

Aktualizacja: 01 sierpień 2017 r.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość